CZEŚĆ!

Nazywamy się Departament Gier i zawodowo zajmujemy się dokładnie tym – tworzeniem gier. W ciągu trzynastu lat przeprowadziliśmy grubo ponad setkę gier miejskich, nocnych, integracyjnych, historycznych. Zaprojektowaliśmy i wydaliśmy kilka planszówek i karcianek. W naszej pracy stawiamy na dobrą zabawę – przede wszystkim Graczy, ale też naszą, bo to najlepszy wskaźnik udanej rozgrywki!

CZYM JEST GRA?

Tego nie da się opowiedzieć. Grę trzeba przeżyć, trzeba jej doświadczyć. To emocje, zaangażowanie, rywalizacja. Wyjście ze strefy komfortu. W tym celu tworzymy alternatywne rzeczywistości, przenosimy się w inny wymiar, podróżujemy w czasie. Najlepiej wychodzi nam przemiana nieczynnej fabryki w postapokaliptyczmy szpital psychiatryczny, mało wyrafinowanego hotelu w miejsce zbrodni albo miejskich zakamarków w teren działania Łowców Światła. Teoria mówi, że gry miejskie są połączeniem happeningu, spektaklu teatralnego, harcerskich podchodów, Role Playing Game, wykorzystujące przestrzeń i potencjał miasta jako planszę. Ale to tylko nasza interpretacja.

JAK PRACUJEMY?

Grę zawsze „szyjemy na miarę” pisząc scenariusz fabularny, projektując mechanikę, nagrywając słuchowisko czy komponując podkłady muzyczne. Każda rozgrywka jest dostosowana do miejsca, uczestników, tematu, celu gry. Nasza praca składa się głównie z knucia, planowania, projektowania, oglądania. Wszystko ku chwale jakości.

A KIM MY JESTEŚMY?

Przede wszystkim jesteśmy zespołem, który pracuje razem od lat. Mamy przeróżne wykształcenie, zdolności, metody pracy. Bardzo się różnimy, ale łączy nas zawsze zaangażowanie i kreatywność. I najważniejsze – naprawdę to lubimy.

Kiedyś mówiliśmy, że jesteśmy grupą młodych ludzi. Za to teraz jesteśmy doświadczeni.

JAKIE MAMY DOŚWIADCZENIE?

Od 2007 roku zrealizowaliśmy około 150 gier.

Pracowaliśmy z urzędami i instytucjami miejskimi, szkołami, firmami, organizacjami. Naszymi odbiorcami są Gracze w każdym wieku. Działamy głównie w Łodzi, ale na koncie mamy też realizacje z dala od naszego miasta, także zagraniczne [zobacz, gdzie jeszcze!]. Od małych gier podwórkowych podczas “Ekologii Miejskich” – programu Muzeum Sztuki w Łodzi, po rozbudowane – dziesięciodniowy cykl Sosnowiec Gra dla Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Robiliśmy FESTIWALE GIER. Organizowaliśmy głównie tradycyjne wydarzenia odbywające się w przestrzeni miasta, ale także gry w teatrach (w Teatrze Jaracza i Teatrze Wielkim w Łodzi), w hotelu Grand, halach fabryki WiMa, parkach. Gry rowerowe, samochodowe, dla motocyklistów, organizowane w weekendy, w ciągu dnia, ale także późnym wieczorem lub nocą. Wykorzystujące tradycyjne karty gry, aplikacje mobilne, dźwięki – podczas których gracz zakładając słuchawki, przenosił się do innego świata, bądź włączając radio, które otwierało przed nim historię napisaną specjalnie dla słuchaczy. Od gier historycznych, przez poznawcze, rozrywkowe i integracyjne.

W największej naszej grze wzięło udział 200 uczestników podczas jednej rozgrywki, w najmniejszej – jedna osoba. Każda z form daje uczestnikom inny ładunek emocjonalny, inne przeżycia, wymaga różnego zaangażowania i aktywności.

MAŁO?

Jeśli jesteś na tej stronie i chcesz dowiedzieć się o nas jeszcze więcej, zapraszamy Cię do opisów gier. A jeśli i to za mało

skontaktuj się z nami