Scroll Top

Festiwal Gier to według nas najbardziej energetyczne wydarzenie w mieście jakie może się wydarzyć i właśnie dlatego – już drugi raz – przygotowaliśmy dla was mnóstwo atrakcji! I nie tylko my – na tegorocznym Rabanie zjawią się rodzimi i zagraniczni Twórcy gier. Ale od początku.

Po pierwsze – dlaczego uważamy, że to najbardziej energetyczne wydarzenie? Bo Gracz w grze bierze udział całym sobą. Wchodząc w świat gry, przechodzi jak Alicja w Krainie Czarów do alternatywnej rzeczywistości, gdzie przeżywa prawdziwe emocje, angażuje swoje ciało i odbiera bodźce wszystkimi zmysłami. Po prostu jest w grze. I właśnie to chcemy Wam zapropnować cztery dni Festiwalu Gier Miejskich RABAN.

Po drugie – Twórcy gier. Pierwsza odsłona Rabana była w zasadzie pokazem gier przygotowanych wyłącznie przez nas. Tym razem odbędzie się kilka naszych wydarzeń, ale lwią część Festiwalu będą stanowiły zupełnie nowe formy, których łódzcy Gracze nie mieli okazji doświadczyć. Zapraszamy zatem do zapoznania się z PROGRAMEM FESTIWALU. Będzie fajnie. Zobaczycie 🙂

PROGRAM

Poprzedni RABAN

Raban 2022 już niebawem, w międzyczasie zobaczcie jak było na poprzednim Rabanie:

O FESTIWALU

Gry towarzyszą nam od zawsze, a rozgrywanie ich w przestrzeni miejskiej pozwala spojrzeć zarówno na tkankę miasta jak i na relacje jego mieszkańców z niestandardowej i ciekawej perspektywy. Wspólne granie jest idealnym momentem by spotkać się, bawić, ale również zastanowić się jak wyglądają relacje między ludźmi przebywającymi w tej samej przestrzeni i jak miejsce wpływa na nasze postrzeganie świata.

Pierwszy festiwal Raban organizowaliśmy w 2019 roku. Zobacz jak było. 

W tym roku na festiwalu Festiwalu Gier Miejskich RABAN chcemy zastanowić się nad tematem sąsiedztwa i naszych relacji z sąsiadami. Kogo nazywamy sąsiadami i jak się wobec nich odnosimy. Jak budowane są tego typu relacje i jak zobaczyć sąsiadów wśród setek anonimowych ludzi, których codziennie mijamy na ulicach, widzimy w autobusach czy tramwajach.