Scroll Top
Wielki pożar miasta bawełny

Gra miejska | Łódź, 23.10.2015

Czy można zrobić grę o bezpiecznym korzystaniu z gazu ziemnego? Takie pytanie zadaliśmy sobie wiosną 2015 roku, kiedy rozpoczynaliśmy prace nad grą pod tytułem “Wielki pożar miasta bawełny”. Wtedy to otrzymaliśmy informację, że PGNiG postanowiło przekazać środki na działania mające promować bezpieczne i rozważne korzystanie z otaczającego nas świata. Postanowiliśmy zaprząc do tego nasze umiejętności w zakresie robienia gier miejskich i wykorzystując zasadę “bawiąc uczy, ucząc bawi” zrobić wydarzenie o typowo rozrywkowym charakterze, ale w trakcie którego uczestnicy doświadczą działań z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Wymyśliliśmy dość tradycyjną i prostą fabułę w której potentat wydobycia węgla postanawia cofnąć się w czasie, by zniszczyć sieć gazową, tak by węgiel był jedynym paliwem używanym przez mieszkańców Łodzi. Na skutek jego działań niektóre budynki spalają się w przeszłości i znikają w naszych czasach. Zadaniem graczy było uratowanie znikających budynków i powstrzymanie potentata przed dokonaniem zmian w historii miasta.

Jako medium postanowiliśmy wykorzystać sprawdzoną już przez nas aplikację AppToYou i uczynić z niej interfejs kontaktu z graczem. Dzięki dobrze przeprowadzonej akcji promocyjnej udało nam się na starcie gry zgromadzić pokaźny tłum graczy. Musieli oni odnaleźć odpowiednie miejsca wskazane w grze, a następnie podjąć wyzwania związane z opanowywaniem dymu i ognia, sprzętu strażackiego, tak by ostatecznie powstrzymać złego przed wprowadzeniem w życie jego niecnego planu. 

Po około 3 godzinach udało się ugasić “pożar”, wręczono nagrody zwycięzcom, a nam jako pamiątka pozostał ładny film z gry. I baner akcji “Bezpiecznie Tu i Tam”

Partner: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, AppToYou

Koordynator projektu: Sebastian Stefaniak

Game designerzy: Joanna Ufnalska, Vojislav Radojicic, Piotr Lipski, Sebastian Stefaniak

Grafika: Piotr Lipski

Film: Adam Musiałowicz BIG STORY SHORT

Animatorzy: ?

Pomoc informatyczna: Michał Grelewski

Zostaw komentarz