Scroll Top
MINO

Gra miejska | Łódź, Różanystok, Poznań, Cieszyn, Kraków, Wiedeń, Mediolan, Matera, Berlin, …

To najczęściej wykorzystywana przez nas formuła gry bezobsługowej, teoretycznie możliwa do wykorzystania w każdym terenie! Choć, nie ukrywając, najlepiej nadaje się do tego przestrzeń miejska. Żeby zagrać w MINO gracz potrzebuje karty gry, ołówka i wprawnego oka. Na karcie odnajdzie mapkę z zaznaczonymi wskazówkami i teraz od  jego sprytu i spostrzegawczości zależy, jak szybko ukończy grę. Poruszając się między punktami musi odnaleźć ich jak najwięcej, a poświadczeniem wykonanego zadania jest “odkalkowanie” detalu na karcie poświadczeń.

Rozgrywaliśmy MINO nie tylko w Łodzi, choć tu było go najwięcej – pewnie kilkanaście, nie mówiąc “Teczce MINO” przygotowanej dla Urzędu Miasta Łodzi. Był także Różanystok, Poznań, Cieszyn, Kraków… ale i dalej! Wiedeń, Mediolan, Matera, Berlin. Międzynarodowa kariera MINO szerzona jest głównie podczas festiwali i kursów, w których bierzemy udział.

Koncepcja gry: Piotr Czaiński, Maria Czaińska

MINO do pobrania

O MINO można powiedzieć – less is more. Perfect simplicity. To gra bardzo prosto a jednocześnie bardzo potężna. Można ją przygotować w kilka godzin i rozgrywać bez ograniczeń. Kiedy przyjeżdżam do miasta, w którym jeszcze nie byłem często mimowolnie kolekcjonuje miejscówki do MINO. (M.Grelewski)

Zostaw komentarz