Dźwiękowa gra miejska | Łódź, 28.05 – 8.06.2014
TWÓRCY | LINKI | WSPOMNIENIA
Dźwiękowa gra fabularna to kolejny krok na drodze naszych growych poszukiwań. Tym razem gracze zostali zaproszeni do dwunastodniowej rozgrywki, której osią była steampunkowa radiowa opowieść o tym, co w Łodzi się nie wydarzyło, ale wydarzyć się mogło. Co skrywali twórcy łódzkiej kultury, politycy, działacze? Czy Władysław Strzemiński mógł nosić kryptonim ‘Siwy’ i być twórcą strojów ‘przeciw widzeniu’? Jakie były okoliczności śmierci Prezydenta Mariana Cynarskiego? Czy Jadwiga Andrzejewska pod przykrywką aktorstwa, prowadziła działalność szpiegowską? Historia, w formie słuchowiska radiowego emitowana była codziennie na antenie Radia Żak. Stanowiła nie tylko tło fabularne – zawierała także wskazówki dotyczące rozgrywki.
Gracze podzielili się na dwie frakcje: zwolenników Strażników (protagonistów) i wyznawców Roberta Krantza (antagonisty). Rozgrywali samodzielne misje w mieście i wzięli udział w dwóch miejskich rozgrywkach: grze otwarcia, na ulicy Piotrkowskiej i grze finałowej – w halach nieczynnej fabryki Widzewskiej Manufaktury.
Codzienne zadania miejskie stanowiły swojego rodzaju misje, publikowane przez 10 dni na stronie projektu. Na ich wykonanie gracze mieli od 24 do 48 godzin. Każda z misji miała swoje odbicie w słuchowisku radiowym. Od wyniku gry finałowej na terenie Widzewskiej Manufaktury uzależnione było zakończenie historii. Przeciwko sobie grały dwie frakcje graczy. Wynik zakończył się pozytywnie dla Strażników (nie było to oczywiste, różnice punktowe były minimalne!) i takie zakończenie historii wyemitowano wieczorem w Radiu Żak.
Finansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi
Koordynacja projektu: Joanna Ufnalska
Twórcy gry: Joanna Ufnalska, Piotr Lipski, Vojislav Radojićić
Animatorzy: Piotr Lipski, Vojislav Radojićić, Mateusz Idzikowski, Sebastian Gago, Marta Kryś, Dominika Malik, Mariusz Wójcik, Elżbieta Maruszczak, Beata Bednarska, Joanna Klimek, Agnieszka Babilon, Paulina Milewska
Grafika: Jakub Dugas
Film: Efekt Imago
Zdjęcia: Widzisz to?