Scroll Top
XIII WYDZIAŁ

Gra miejska | Łódź, 06.06.2014

W przededniu wakacji 2014 roku odezwał się do nas dyrektor promocji Uniwersytetu Łódzkiego z zapytaniem czy nie chcielibyśmy przygotować oferty gry dla zagranicznych studentów. Z racji, iż nasza współpraca z UŁ była zawsze bardzo dobra nie mieliśmy problemów by ustalić warunki na jakich miałaby się odbyć wspomniana gra.

Szybko przedstawiliśmy koncepcję gry która miałaby się odbyć na terenie kampusu Uniwersytetu. Pomysł zasadzał się na nawiązaniu do gry “insynUŁacje” którą zrobiliśmy dla UŁ w 2010 roku, w której niemym bohaterem był tajemniczy „XIII wydział”. Seria dziwnych zdarzeń miała wskazywać, iż ktoś chciał by świat poznał prawdę o XIII wydziale. Zadaniem graczy miało być wytropienie grupy poszukującej tej prawdy. Ponadto gracze w trakcie gry poznawali losy członków tajnej organizacji działającej na terenie UŁ w latach 80-tych i mogli się dowiedzieć jaką rolę pełniła ona w historii Łodzi, Polski i Świata.

Gra przygotowana została w językach polskim i angielskim, a mechanika jej została oparta o rozwiązania wykorzystujące centrum dowodzenia. Ze względu na letnią porę i wysokie temperatury chcieliśmy by gra była szybka i dynamiczna, zatem wybraliśmy do niej względnie niewielki obszar na jakim się odbywała.

Na starcie pojawiło się 15 zespołów złożonych z ludzi z czterech stron świata. Po krótkim instruktażu wyruszyli by rozwiązać zagadkę XIII wydziału i trzeba powiedzieć że wywiązali się z tego wzorowo. Finałem gry było starcie w trakcie którego gracze musieli bezpośrednio stawić czoła zagrożeniu w walce awatarów, którymi mogli sterować z pomocą gestów.

Partnerzy: Uniwersytet Łódzki

Koordynacja gry: Joanna Ufnalska

Game design: Joanna Ufnalska, Vojislav Radojičić, Piotr Lipski

Grafiki: Piotr Lipski

Animatorzy: Anna, Zofia Lach, Iza Walczak,  Darek Lisowski, Mateusz, Vojislav Radojičić, Adam, Sebastian, Mateusz, Piotr

Zdjęcia: Anna Jędrzejak

Zostaw komentarz