Scroll Top
SHOT

Gra miejska | Łódź, 18.04.2012

Nie zawsze trzeba wymyślać koło od nowa. Choć lubimy organizować gry unikalne, skrojone na jedną, konkretną okazję to nie uciekamy też od wykorzystania (i twórczego przerabiania) gier już gotowych. Szczególnie gdy czasu jest mało i nie ma miejsca na eksperymenty – lepiej wybrać rozwiązanie, które już się sprawdziło. A kiedy jeszcze Departament ma zrobić dwie gry w ciągu jednego dnia i obie powinny być jak zwykle świetne?

Dodatkowe “warunki brzegowe” dla tej gry były takie: mało czasu (około półtorej godziny), dość dużo uczestników (160 osób), uczestnicy mogą nie znać Łodzi i mieć małe doświadczenie w grach miejskich (to licealiści z województwa Łódzkiego).  Główne zadanie gry – zapoznać z Uniwersytetem, pokazać różne wydziały, budynki Uniwersyteckie.

Do tego zadania wybraliśmy mechanikę gry autorstwa Kevana Daviesa opisaną jako Paparazzi. W skrócie – to fotograficzne polowanie na celebrytów.

Było dużo biegania, sporo podchodów, śmieszne stroje i dynamiczne zakończenie. Czego chcieć więcej?

Nie mieliśmy czasu ani na długie objaśnienia, ani na podzielenie uczestników na grupy, wszystkie procesy w grze były więc maksymalnie uproszczone. Rozpoczęcie gry – każdy z graczy musiał wziąć ze stołu notatnik, z którego dowiadywał się w jakiej jest grupie. Gra startowała w momencie gdy odkryte zostały plansze zawierające wszystkie potrzebne informacje. W naszej wersji (gra SHOT) – gracze musieli najpierw znaleźć i sfotografować dwanaście postaci – symboli poszczególnych wydziałów – za te zdjęcia dostawali walutę – Uniwersy. Za Uniwersy można było kupić to najcenniejsze – informację o tym, gdzie znaleźć trzynastą postać – reprezentującą znany z poprzedniej gry Trzynasty Wydział.

na zamówienie Centrum Promocji Uniwersytetu Łódzkiego (Michał Kędzierski)

Oryginalna koncepcja gry Paparazzi: Kevan Davies

Adaptacja: Michał Grelewski

Animatorzy: Aga Adamczewska, Damian Marchlewicz, Tomek Nowak, Marcin Janicki, Marcin Sobania, Mateusz Frankiewicz, Natalia Komorowska, Daniel Pawlak, Ewelina Paprocka, Zuzanna Hylla, Mateusz Pokora

Trzynasty strażnik: Michał Kędzierski

Grafika: Jakub Dygas (oryginalne projekty postaci – UŁ)

Zostaw komentarz