Co zrobić, by gminna biblioteka stała się bardziej atrakcyjna? Naszym zdaniem odpowiedź jest prosta!
BIBLIOTEKA OTWARTA (NA GRANIE)
Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności Gminnej Biblioteki w Bychlewie, poprzez zorganizowanie w niej cyklu wydarzeń związanych z grami. Różnymi. Od ruchowo-sprawnościowych Maxigier, poprzez gry terenowe oraz gry planszowe. Pamiętajmy jednak, że głównym miejscem wydarzeń jest biblioteka! Nie musi więc być cicho, ale na pewno musi być literacko!
Święto Biblioteki
29 sierpnia, godz 16:00
Piątkowisko – Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Bychlewie
Biblioteka to lokalne centrum kultur. Można tu nie tylko wypożyczyć książkę lub skorzystać z dobrodziejstw internetu. Pracownicy biblioteki organizują tu również warsztaty, zajęcia plastyczne oraz konkursy. Dlaczego więc nie zorganizować święta Bibliotece? Zwłaszcza korzystając z pogody ostatnich dni lata.
Maxigry
Gry podwórkowe
Gry planszowe
Quizy i zabawy literackie
Zajęcia plastyczne
Klub Miłośników Gier Planszowych
Gdy słyszysz hasło “gry planszowe”, o czym myślisz?
O szachach, chińczyku, Eurobiznesie, a może o Magi i Mieczu? Przyjdź i przekonaj się, jak zmienił się świat gier planszowych w ostatnich latach!
Poznaj nowoczesne gry planszowe dla całej rodziny, które potrafią zamienić nudny rodzinny obiad w ekscytującą międzypokoleniową rozgrywkę. Znajdziesz tu zarówno proste gry dla początkujących jak i te bardziej skomplikowane. Oczywiście z racji miejsca spotkań wszystkie wybrane do rozgrywki tytuły powiązane są z tematyką literacką.
Terminy spotkań
Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bychlewie
Bychlew 13 (teren szkoły)
4 IX godz 16:00
11 IX godz 16:00
18 IX godz 16:00 (Filia biblioteki w Piątkowisku 47)
25 IX godz 16:00
2 X godz 16:00
9 X godz 16:00 (Filia biblioteki w Piątkowisku 47)
16 X godz 16:00
23 X godz 16:00
Gra terenowa
Jest listopad 1914 roku, skoncentrowane gen. August von Mackenzen uderza na skoncentrowane w okolicach Łodzi siły rosyjskie pod dowództwem Paula von Rennenkampfa. Waga tego starcia jest niebagatelna, gdyż może na wschodnim froncie przechylić szalę zwycięstwa na rzecz państw centralnych, a zatem niechybnie przyczynić się do końca wojny. Ta jedna z największych bitew I wojny światowej pochłonęła ponad 200 000 istnień i drugie tyle rannych i zaginionych.
Jednym z nich jest kapral Adam Reck, pisarz kompanijny, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął w okolicach Chechła, 5 kilometrów na północ od Bychlewa.
Uczestnicy gry terenowej WSPOMNIENIA NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA podążą śladem zaginionego kaprala. Czy śledząc listy, notatki oraz inne dokumenty, a także pomagając tajemniczym postaciom uda się dotrzeć do prawdy?
31.10 o godzinie 15.00 przed Biblioteką Publiczną rozpocznie się gra terenowa WSPOMNIENIA NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA. Do uczestnictwa zapraszamy zespoły liczące od 3 do 5 osób.
Dla zwycięzców przewidziane są nagrody!
Przed grą zapoznaj się z regulaminem.
Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego